Systém FR

 akciaTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Systém FR

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

protipoziarneProtipožiarne uzávery dodávané firmou ProWind Slovakia s.r.o. sú certifikované a v kruhu stavebných a požiarnych špecialistov známe ako produkty najvyššej kvality, životnosti a úžitkovej hodnoty. Sú vyvijané a projektované medzinárodným tímom výrobcu profilov a podstupujú najprísnejšie testy požiarnej odolnosti v nezávislých skušobniach v celej Európe (ITB Varšava,CTOG Gdaňsk,FIRES Slovensko, PAVUS Česká republika,IBS Linz atď).

V priebehu testov sú skrúmané odolnosti požiarnych uzáverov proti preniknutiu plameňov a horúcichh plynov v prípade jednostranného požiaru (takzvaná celistvosť uzáveru E) a zároveň odolnosti proti prílišnému nadrastu teploty (takzvaná izolácia I) majúce za ciel’ znemožnenie prenosu požiaru na nezataženú stranu požiarneho uzáveru, zabránenie vznieteniu horľavých materiálov na tejto strane a zároveň umožnenie bezpečnej evakuácie osôb. Navyše je meraný a posudzovaný tepelný tok na nezataženej strane uzáveru,takzvaná radiácia W, použivaná predovšetkým pri únikových cestách a umožňujúca bezpečnú evakuáciu osôb chránenou únikovou cestou. 

 

Nový systém protipožiarnych dverí s klasifikáciou triedy EL260 požiarnej ochrany, ktorý ponúka riešenia na požiadavky bezpečnosti v prípade vzniku požiaru tým, že umožňuje rozdelenie objektu do požiarnych úsekov a evakuáciu jej užívateľov.  

Koplanárne profily so stavebnou hĺbkou 80 mm, rovnými líniami, stenami hrúbky 2,2 mm a šírkou prerpšenia tepelného mostu 35 mm, ponúkajú požiarnu odolnosť po dobu 60 minút. Tento efekt sa dosiahne použitím nehorľavých izolačných materiálov, retardérov horenia v komore profilu, použitím tesnenia z ohňovzdorného materiálu s dilatačným účinkom a biologicky nezávadným papierom v oblasti upevnenia skla.  

S hodnotou priepustnosti na ráme od 0,9 W/m2K, dosahuje vynikajúce tepelné vlastnosti a jej vysoká kapacita zasklenia až do 56 mm zaručuje maximálnu zvukovú izoláciu. 

Možnosť spojenia s pevným zasklením, použitia panikových kovaní, automatické zatváranie dverí ako aj pánty a kľučky určené a schválené pre sketor požiarov.

Ďaľšie informácie

 • Súčiniteľ prestupu tepla: Uw od 1,1 (W/m2K)
 • Maximálna zvuková izolácia: Rw=38 dBA
 • Možnosti otvárania: Vnútorné otváranie (otváravé 1 a 2 krídlové) Vonkajšie otváranie (otváravé 1 a 2 krídlové)
 • Ilustrácia otvárania: Ilustrácia otvárania
 • Maximálne rozmery: šírka 1500mm / výška 2600 mm
 • Maximálna hmotnosť/krídlo: 240 kg
 • ĎALŠIE ILUSTRAČNÉ FOTOGRAFIE

 • Rez: Rez
 • Rozmery: Rozmery
 • Detaily: Detaily
 • Ilustrácia: Ilustrácia
Čítať 3774 krát Naposledy zmenené utorok, 31 máj 2016 20:53
Viac z tejto kategórie: Systém Aluflam »

prowindlogo

000419122
Dnes
Včera
Tento týždeň
Tento mesiac
27
509
2327
3684